Serabond Extra – Beyaz : Seramik ve Granit Yapıştırıcısı

Serabond Extra – Beyaz : Seramik ve Granit Yapıştırıcısı

Serabond Extra – Beyaz : Seramik ve Granit Yapıştırıcısı

Tanım
Beyaz çimento esaslı, yüksek stabiliteye sahip seramik , fayans ve granit yapıştırıcısı.
Kullanım
İçeride ve dışarıda düşey ve yatay tüm uygulamalarda seramik, fayans, çini, mermer, yapay ve doğal taşlar ile dekoratif tuğlaların ve ağır granit taşlarının ; çimento esaslı sıva, şap, beton, alçı, anhidrit gibi yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır. Islak hacimler için uygundur.
Uygulama
Tüm yüzeyler sağlam, tamamen temiz ve Seraper ile önceden astarlanmış olmalıdır. 7 litre su ile 25 kg torba karıştırılarak seramik yapıştırıcı elde edilir. Hazırlanan karışım yüzeye 2-3 mm kalınlıkta uygulanır ve yatay olarak taraklanır.Seramikler yapıştırıcı harç içerisine bastırılarak uygulanır ve hafif çevirerek yapıştırıcının tamamen seramik ile temas etmesi sağlanır. Sadece yapıştırıcının açık kalma süresi içinde uygulama yapılacak alan kadar malzeme yüzeye uygulanmalıdır.Seramikler arasında en az 2 mm derz açıklığı bırakılması tavsiye edilir. Fazla yapıştırıcı ve bulaşıklar nemli bir bez ile yapıştırıcı sertleşmeden yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Derz dolgusu Seragrout uygulamasına yapıştırma işleminden 24 saat sonra geçilebilir. Tüm ekipmanlar su ile derhal temizlenmelidir.
Özel Nitelikler
• Ekonomik ve Kolay ve hızlı hazırlama
• Düşey ve yatay kullanım
• Suya ve dona karşı dayanıklı
• Dış mekanlarda yüksek dayanım
• Yüksek stabilite sayesinde uzun işleme süresi
• Yüksek yapıştırıma gücü
• Düşey yüzeylerde sarkma yapmaz
• Özelikle emici granit ve doğal taş yapıştırmada , gri renkli yapıştırıcıların yüzeye çıkan gri leke etkisine karşı tercih edilmelidir .
Verim
Ortalama 3 – 5 kg/m² verimle seramik ve fayanslar gerek yatay gerekse düşeyde yapıştırılabilir Yüzey, kullanılan ekipman ve yapıştırılacak malzemeye sarfiyat değerleri değişim gösterebilir
Ambalaj
25 kg polietilen takviyeli kraft torbalarda .
Depolama
Serin, kuru ve korunaklı ortamda orijinal ambalajda 1 yıl.

TEKNİK BİLGİLER:
Ambalaj 25 kg kraft torba
Görünüm Gri toz
Yoğunluk 1,35 Kg / Lt ( toz yoğunluk )
Tehlike Sınıfı Yok-yanıcı değil
Verim 3-5 kg/m²
Uygulama Dişli mala
Açık Kalma Yok
Çalışma 1 saat
Kürlenme 12 saat
Min. Uygulama Sıcaklığı 10 ºC
.