PROLATEX : Genel Amaçlı Astar ve Harç Katkısı

PROLATEX : Genel Amaçlı Astar ve Harç Katkısı

PROLATEX : Genel Amaçlı Astar ve Harç Katkısı

Tanım
Beton , şap , sıva, harç vs gibi ürünlerin, uygulanacağı alt yüzeylerin astarlanmasında ve ayrıca çimento esaslı harçların modifiye edilmesinde kullanılan akrilik esaslı sıvı katkı malzemesi.
Kullanım
Harcın işlenebilirliğini artırarak kolay uygulanmasını sağlar. Bağlayıcılık özelliği sayesinde daha yüksek mukavemette ve daha iyi yapışma özelliği gerektiren harçların hazırlanmasında kullanılır.Beton ve şap uygulamaları, sıva uygulamaları ve diğer çimento ve akrilik esaslı malzemeler için astar olarak kullanılabilir. Yüksek verim ile kullanılması halinde harca su geçirimsizlik özelliği kazandırır.Kürünü tamamlamış harcın elastik yapıda olmasını sağlar. Su ile seyreltilerek beton ve şapın tozumasına karşı kullanılabilir
Uygulama
PROLATEX kullanım amacına göre su ile 1:1 ile 1:3 arasında değişen oranlarda karıştırılarak, harca karma suyu olarak verilir. Değişik uygulamalar için tavsiye edilen oranlar ve uygulama şekilleri :ADERANS KÖPRÜSÜ : direk eski betona uygulanabileceği gibi ;n1:3 oranında su ile inceltilen PROLATEX “1:1- kum:çimento” karışımı ile koyu kıvama gelene kadar karıştırılır. Karışım emici olmayan, hafif nemli (su ile 24 saat önceden doyurulmuş) eski beton üzerine fırça ile sürülür ve 30 dakika içerisinde üzerine beton yada şap uygulaması yapılır.POLİMER BETON : 1:3 oranında su ile inceltilen PROLATEX “3:1- kum:çimento” karışımına karma suyu olarak verilir. Uygulama öncesi mutlaka aderans köprüsü kullanılmalıdır. TAMİR HARCI : 1:1 oranında su ile inceltilen PROLATEX “2:1- kum:çimento” karışımına karma suyu olarak verilir. Uygulama öncesi tamir yapılacak yer 1:1 oranında su ile inceltilmiş BEKOSAL ile astarlanarak tamir harcının daha iyi tutunması temin edilir.BETON KORUYUCU : 1:2 oranında su ile inceltilen PROLATEX, ıslak paspas yapılmış beton zemin üzerine fırça yada rulo ile 2 kat halinde 4 saat ara ile uygulanır ve bir gün boyunca kurumaya bırakılır. Endüstriyel zeminlerde, yükseltilmiş döşeme altlarında tozumazlık için kullanılır. Ayrıca halı altında da kullanılabilir.SIVA HARCI : 1:2 oranında su ile inceltilen PROLATEX “3:1- kum:çimento” karışımına karma suyu olarak verilir. Uygulama öncesi aderans köprüsü olarak hazırlanan malzeme duvara sürülerek daha kuvvetli bir yapışma temin edilir. DIŞ CEPHE KAPLAMA : 1:2 oranında su ile inceltilen PROLATEX “3:1- mermer tozu:beyaz çimento” karışımına karma suyu olarak verilir. Boya kıvamına gelen karışım daha önceden 1:3 oranında su ile inceltilen BEKOSAL ile astarlanmış yüzeye rulo ile uygulanır. Böylece beyaz renkte su geçirimsiz dış cephe kaplaması elde edilmiş olur. TERAS İZOLASYONU : 1:2 oranında su ile inceltilen PROLATEX “3:1- kum:çimento” karışımına karma suyu olarak verilir. Koyu kıvama gelen karışım daha önceden 1:3 oranında su le inceltilen PROLATEX ile astarlanmış beton teras üzerine rulo ile iki katta yada mala ile kalın bir tabaka halinde tek katta uygulanır.
Özel Nitelikler
• Genel amaçlı kullanım
• Betonun ve harcın işlenebilirliğini artırır
• Beton ve harca kalıcı elastikiyet kazandırır
• Harcın su geçirimini ve yağ emmesini önler
• Beton ve harcın görünümünde hiçbir değişikliğe neden olmaz
• Çevreye, kullanıcıya ve suya herhangi bir toksik etki bırakmaz

TEKNİK BİLGİLER:
Ambalaj 30 kg plastik bidon
Görünüm Beyaz, akıcı kıvamda, kokusuz, sıvı
Yoğunluk 1,04 Kg/lt
Tehlike Sınıfı Yok-yanıcı değil