HARDTOP 300 PP: korunt agregalı beton yüzey sertleştirici

HARDTOP 300 PP: korunt agregalı beton yüzey sertleştirici

 

Tanım
Taze beton yüzeylere uygulanan, çimento esaslı, yüksek nitelikte katkılar ve korunt agrega içeren, toz halde, beton yüzey sertleştirici.

Kullanım
Tüm endüstriyel zeminlerde, içeride ve dışarıda aşınmaya dayanıklı, tozumaz, pürüzsüz ve düzgün beton zeminlerde , ekonomik ve dekoratif zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Üretim tesisleri, mekanik atölyeler, okullar, depolar, otoparklar, kaldırımlar, alışveriş merkezleri gibi çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

1

Uygulama
Hardtop 300 PP uygulamasına beton üzerine çıkılabilecek kıvama geldiğinde yani betonda 3-6 mm derinlikte ayak izi kalınca başlanmalıdır. Bu sırada yüzeyde su bulunmamalı ve yüzey nemli olmalıdır. İlk uygulamada 3 kg/m² Hardtop yüzeye serpilir, malzeme nemlenince tepsi ile fazla işlem yapmadan perdahlanır.Daha sonra vakit geçirmeksizin bir önceki uygulama yönüne dik olarak 2 – 3 kg/m² Hardtop 300 PP yüzeye serpilir. Yüzey nemlenince tekrar tepsi ile perdahlanır. Yüzey mala perdahı ile istenilen kaliteye kadar malzemeye zarar vermeden perdahlanarak bitirilir. Hardtop 300 PP uygulanmış beton yüzeylerin çok iyi kürlendirilmesi istenilen yüzey kalitesinin elde edilmesi açısından oldukça önemlidir. Sealer – W ve Sealer –S kür membranı kullanılması tavsiye edilir . Uygulama sıcaklığı olarak +5 ºC ila +35 ºC arası önerilir . Uygulama sonrası 24 saat içinde don riski varsa uygulama yapılmamalıdır .Beton döküldükten sonra en geç 2-3 gün içinde genleşme ve çekme derzlerinin kesilmesi tavsiye edilir . Kesilen derzlere mastik uygulamasından önce , yastıklama yapması için polietilen fitil uygulanır . Eposeal – B derz astarı uygulamasından sonra Fuga 100 epoksi derz dolgusu yada Fuga 120 poliüretan mastik ile derzler doldurulur . Uygulama öncesi eski beton üzerine uygulama yapılacaksa aderans arttırıcı Prolatex astar ile eski beton astarlanmalıdır . Stabilize gibi toprak veya mıcır taş üzerine yapılacak uygulamalarda beton dökümü öncesi mutlaka naylon serilmelidir .

Özel Nitelikler
– Renkli ve dekoratif
– Kolay , hızlı ve ekonomik zemin kaplama sistemi
– Normal beton yüzeylere göre çok daha yüksek aşınma ve darbe dayanımı
– Normal beton göre oldukça düşük su ve yağ emme kimyasal dayanım
– Katkı maddeleri ile modifiye edilmiş yüksek kalite portland çimento ve dane büyüklüğü ayarlanmış agrega sayesinde alt betona mükemmel yapışme
– Çatlaksız yüzey dokusu

Verim
Her 1 mm kalınlık için 1,600 gr/m² verim ile uygulanabilir. Yüzeydeki aşınma ve darbelere göre 3-8 kg/m² kullanılabilir.
Beton rengi için en az 3 kg/m², açık gri ve sarıda en az 7 kg/m² diğer renklerde en az 5 kg/m² kullanılmalıdır.

300 PP - 2

Ambalaj
25 kg polietilen takviyeli kraft torbalarda .

Depolama
Serin, kuru ve korunaklı ortamda orijinal ambalajda 1 yıl.

Teknik bilgiler
Tekerlek dayanımı                  yüksek
Yerden ısıtma                         uygun
Eğilme mukavemeti               10,8 N/mm2
Basınç mukavemeti               80- 85 N/mm2
Aşınma değeri                       2,0  cm³/ 50 cm2
Mohs sertliği                         9 relatif
Wickers sertliği                     24000 N/mm2
Sıcaklı dayanımı                    1700 ºC
Renkler                                  açık gri – beton gri – füme – kırmızı –                                                 açık yeşil – oksit sarı –  kahve