Sealcrete : Kapiler Su yalıtım Harcı

Sealcrete : Kapiler Su yalıtım Harcı

Sealcrete : Kapiler Su yalıtım Harcı

Kapiler etkiye sahip, su geçirimsiz hazır sıva harcı ve izolasyon sistemi . Sealcrete betonun içindeki su veya nem vasıtasıyla yine betonun içindeki serbest kireç ile reaksiyona girerek çözülmeyen kristaller oluşturur ve betondaki gözenekleri doldurur .
Kullanım
Teras, Çatı, dere olukları, su tankları, atık su kanalları ve boruları, yapay göller, bina temelleri, ıslak hacimler ve dış cephelerde su geçirimsiz kaplama olarak kullanılır. Betonda bulunan hafif bozuklukların giderilmesi için de uygundur.Gerek pozitif gerekse negatif su basıncına karşı kullanılabilir. Kapiler etki ile betonda bulunan kılcal boşlukları doldurur.
Uygulama
Kaplanacak tüm yüzey sağlam, temiz ve kuru olmalıdır. Düzgün ve sağlam yüzeyler için astar gerektirmez. Fakat yüzeyin uygulamadan önce su ile ıslatılmış olması tavsiye edilir. Tüm çekme ve hareketsiz çatlaklar önceden Sealcrete ile doldurulmalıdır.Tüm genleşme ve hareketli derzler öncelikle elastomerik bir derz dolgusu ile doldurulmalıdır. Bu derzler kesinlikle Sealcrete ile doldurulmamalıdır.Sealcrete toz karıştırma kabına konur, üzerine su eklenerek iyice homojen bir şekilde karıştırılmalı ve fırça ya da mala ile en az 1 mm kalınlıkta uygulanmalıdır. Uygulama sırasında su ile inceltilmemelidir. İyi bir sonuç için birinci uygulamanın diklemesine ikinci kat uygulama yapılmalıdır.
Özel Nitelikler
• Beton yüzeylere çok iyi yapışır. Atma ve dökülme yapmaz
• Güneş ışığından ve yüksek sıcaklıktan ve soğuktan etkilenmez.
• Kapiler etkisi ile kılcal çatlakları doldurur ve suyun geçifini engeller.
• Kullanımı son derece kolay, hızlı ve pratiktir. İşçilik maliyeti düşüktür.
• Su depolarında ortama herhangibir toksik madde vermez.Kullanma suyuna uygundur.
• Pozitif ve negatif yönde kullanılır .
Verim
Tek katta şerbet olarak 1kg/m² verimle uygulanır.İdeal uygulama iki katta toplam 1,750 kg/m² Sıva olarak uygulama yapılacaksa toplam 3,000 kg/m² verimle kullanılır.
Ambalaj
25 kg kraft torbada.
Depolama
Serin, kuru ve korunaklı ortamda orijinal ambalajda 6(altı) ay.
TEKNİK BİLGİLER:
Ambalaj 25 kg kraft torba
Görünüm Gri toz
Yoğunluk 1,4 Kg/lt karışım
Tehlike Sınıfı Yok-yanıcı değil
Verim 1,750 kg/m² tek katta
Uygulama Fırça, mala
Açık Kalma Yok
Çalışma 1 saat
Kürlenme 48 saat
Min. Uygulama Sıcaklığı 5 ºC