Bituflex Duo : Modifiye Bitüm/latex emülsiyonu su yalıtım sistemi

Bituflex Duo : Modifiye Bitüm/latex emülsiyonu su yalıtım sistemi

Tanım

Genel kullanım amaçlı, bitüm ve hidrolik bağlayıcı içeren, polimer modifiye su yalıtım malzemesi.2

 

Kullanım

Bituflex duo su yalıtım membranı beton, asfalt, saç, çelik gibi yüzeylere kolaylıkla uygulanır. Gerek toprak altı, gerek toprak üstü uygulamaları, banyo, mutfak gibi ıslak hacimler, zeminden gelen neme karşı kullanılır.Toprak altında kalacak tüm yapılarda dolgudan önce koruyucu olarak kullanılır. Bitufleks duo ahşap, polisitren gibi malzemeleri yapıştırmada da kullanılabilir.

 

Uygulama

Kaplanacak tüm yüzey sağlam, temiz ve kuru olmalıdır. Düzgün ve sağlam yüzeyler için astar gerektirmez. Zayıf ve emici yüzeyler için öncelikle 1:6 su ile inceltilmiş Bituflex duo sıvı bileşen ile astarlanmalıdır.Tüm çekme ve hareketsiz çatlaklar önceden Bituflex duo ile doldurulmalıdır. Tüm genleşme ve hareketli derzler öncelikle elastomerik bir derz dolgusu ile doldurulmalıdır. Bu derzler kesinlikle Bituflex duo ile doldurulmamalıdır.Bituflex duo iki komponent uygulamadan önce iyice karıştırılmalıdır. Toz bileşen sıvı içine yavaşça konarak düşük devrili bir mikser ile karıştırılmalıdır. Bituflex duo fırça ya da mala ile uygulanmalıdır. Uygulama sırasında su ile inceltilmemelidir.İyi bir sonuç için ikinci kat uygulama yapılmalıdır. Yalıtım üzerine şap uygulaması yapılacak ise malzeme henüz yaş iken üzerine kuru ve temiz kum serpilmeli ve kuruma tamamlandıktan sonra fazlası süpürülerek alınmalıdır.

Özel Nitelikler

  • İki komponentli
  • Elastik ve dayanıklıdır.
  • Tüm yüzeylere çok iyi yapışır.
  • Kolay ve pratik olarak uygulanır.
  • Tamamen geçirimsiz bir membran oluşturur.
  • Su bazlı olması nedeni ile herhangibir risk oluşturmaz.
  • Uygulama tek katta istenilen kalınlıkta yapılabilir.

Verim

Tek katta olarak 1,5 kg/m² verimle uygulanır.İdeal uygulama için iki katta toplam 3,0 kg/m² kullanılmalıdır. Yüksek nitelikli kaplama için gerekli ise üç kat uygulama yapılabilir .

Ambalaj

İki komponentli kit. Sıvı 12 kg kova ve toz 8 kg torba içerisinde .

Depolama

Serin, kuru ve korunaklı ortamda orijinal ambalajda 1 (bir) yıl .